Nodarbība “Latviešu karavīrs Pirmā pasaules kara un Latvijas neatkarības kara laikā – Latvijas valsts izveides stūrakmens”

 Projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros 


Norises apraksts

Skolēniem tiek skaidrots un vizuāli rādīts Latvijas valstiskuma attīstības ceļš.Nodarbības mērķis ir aktualizēt tādus jautājumus kā – kas ir brīvība, patiesa drosme, pašaizliedzība, grūtību pārvarēšana, savas zemes mīlestība, patriotisms. Nodarbības laikā skolēni klausās stāstījumu, kas  tiek papildināts ar vizuāliem materiāliem – gan tā laika fotogrāfijām, gan reāliem karavīra apģērba, ieroču, ekipējuma paraugiem, kas ir saglabāti kā unikālas liecības par laiku, kad tika pirmo reizi izcīnīta valsts neatkarība un brīvība; uzzina un iesaistās sarunā par tā laika cilvēkiem, viņu kultūru un  vērtībām. Skolēni var apskatīt gan visu okupācijas laiku slēptu sarkanbaltsarkano karogu, gan reālu, frontē karojuša strēlnieka šineli, virsnieka zābakus, 110 gadus senu armijas katliņu, ūdens  blašķi, virsnieka zobenu, kokardes,  reālu Lāčplēša kara ordeni un citas liecības un dzirdēt katra šī priekšmeta stāstu, tā veidojot savu priekšstatu par vēsturiskajiem notikumiem. Nodarbības vadītājs skolēnus iesaista sarunā, tā mudinot  ikvienu klātesošo domāt līdzi un meklēt atbildes. Skolēniem ir iespēja visus eksponātus aplūkot tuvāk un uzdot dažādus papildjautājumus.

Norises ilgums

1 -  2 mācību stundas

Mērķauditorija / klašu grupas

1. – 12.klašu skolēni (katrai klašu grupai tiek piemērota vecumam atbilstoša nodarbība)

Optimālais skatītāju / dalībnieku skaits (no – līdz)

25 – 60 skolēni vienā nodarbībā, nodrošinot vienā dienā  nodarbības vairākām grupām, ja tas nepieciešams

Cena* EUR

3 EUR/ personai par vienas mācību stundas nodarbību

Norises valoda

latviešu

Joma

Vēsture, mantojums.

Vai paredzēta skolēnu līdzdalība? Kāda?

Skolēni tiek iesaistīti sarunā un diskusijā, aktīvā sava personīgā viedokļa meklēšanā un paušanā, kā arī tiek dota iespēja realitātē aplūkot vēsturiskas karavīra apģērba ,ekipējuma un apbalvojumu liecības, uzdodot jautājumus un veidojot sarunu par to.

Vai norise notiek pēc pieprasījuma vai saskaņā ar izsludinātu grafiku?

Pēc pieprasījuma.  Nodarbības notiek uz vietas konkrētas skolas zālē vai piemērotā klašu telpā. Tās var apmeklēt katra klase atsevišķi, nodrošinot atbilstošu distancēšanos un dezinfekcijas prasību ievērošanu.

Kur norise tiek piedāvāta (t. sk., vai notiek izbraukumi)?

Jebkurā skolā, izbraukumu veidā.

Informācija par norises veidotājiem un saites uz papildu informāciju

Nils Klints, biedrības ĀDAC  “Pelēkais Vilks” nodarbību vadītājs

Kontaktpersona, kontaktinformācija

Kontaktpersona – Vita Karule, 

pieteikšanās - pelekaisvilks@gmail.com