Āra dzīves apmācību centrs „Pelēkais Vilks” piedāvā  āra dzīves pasākumus

 dažādu vecumu bērnu, jauniešu un pieaugušo grupām.

Pasākuma nosaukums

Vieta un ilgums

Dalībnieku ieteicamais vecums

Ideja

Izmaksas

Latvijas kara vēstures un barikāžu laika nodarbības

Jebkura jūsu izvēlēta vieta klātienē, vai attālināti "Zoom" platformā

40 - 60 min.

 

No 7 gadu vecuma līdz pieaugušam

Programma tiek  piemērota atbilstoši dalībnieku vecumam.

Pelēkā vilka cilvēki ļoti daudz pēta, lasa un izzina Latvijas karavīru gaitas 20 gs. laikā – latviešu strēlnieki, Latvijas Brīvības cīņas, nacionālie partizāni ir tēmas, kurās ir daudz priekšmetu, ko bērniem un jauniešiem parādīt, pastāstīt, aktualizēt tādus jautājumus – kas ir brīvība, patiesa drosme, pašaizliedzība, grūtību pārvarēšana, savas zemes mīlestība, patriotisms.

Esam izveidojuši arī 1991.gada janvāra notikumiem veltītu nodarbību - "Janvāra barikāžu laiks - tā laika jaunieša acīm.."

Šīs nodarbības iespēja realizēt iniciatīvas “Latvijas skolas soma ” ietvaros.

3 EUR/no personas par 1 mācību stundu (Zoom) vai 100 EUR klātienē par 40 - 60 min. nodarbību.  Iespēja aktivitāti realizēt vairāku klašu grupai.

Grupas iepazīšanas, komunikācijas un sadarbības treniņš

Mangaļsala vai jūsu izvēlēta vieta (skola, skolas apkārtne)

 3 - 4 stundas

No 12 gadiem līdz pieaugušiem Klasei vai grupai tiek izvirzīti visdažādākie izaicinājumi ar kuriem tai jātiek galā, kopīgi sadarbojoties, mācoties analizēt savu darbību , ieklausoties vienam otrā, pieņemot kopīgus lēmumus. Process tiek instruktoru apzināti vadīts un virzīts. Grupas saliedēšanas treniņā izmantojam gan dažādus komunikāciju uzdevumus, gan āra dzīves metodes, zemo virvju uzdevumus. Treniņš var ilgt sākot no vienas dienas (4 stundām) līdz apzinātam kompleksam pasākumam, kas ir vairāku dienu garumā. Izmaksas atkarīgas no grupas vēlmēm. Piemērots, tad ,kad pulcējas kopā jauna grupa, klase, kam nepieciešama iepazīšanās, sadarbības, komunikācijas veicināšana - vai esošai klasei nepieciešama šo iemaņu uzlabošana. Noteikti nav uztverams kā izklaides pasākums, bet gan kā nopietna apmācība, treniņš.  300 EUR - 400 EUR no grupas līdz 30 personām par 3 - 4 stundu treniņu

Āra dzīves pamati jeb kā rīkoties, ja esi apmaldījies mežā

Mangaļsala vai jūsu izvēlēta vieta

3 stundas

No 9 gadu vecuma līdz pieaugušam

Programmas izaicinājuma un patstāvības pakāpe  tiek piemērota atbilstoši dalībnieku vecumam.

Dot pasākuma dalībniekiem teorētiskas un praktiskas zināšanas kā pareizi rīkoties, ja esi nokļuvis mežā un tur tev jāpavada nakts ar to,kas tev ir līdzi dotajā brīdī. Dalībnieki mācīsies -  kas ir „izdzīvošanas komplekts”, kā pareizi iekurt ugunskuru, kā būvēt nojumi, kā tik galā ar uztraukumu, ja apzinies, ka esi apmaldījies, kā orientēties un pareizi rīkoties, lai tevi varētu iespējami ātrāk atrast un tu varētu izdzīvot. Dalībnieki paši darbosies un apgūs zināšanas praktiskas rīcības rezultātā.

300 EUR/ no grupas, 

vienas grupas lielums līdz 30 dalībniekiem

.

Misija „Rīgas vārti”

    Mangaļsala


   3  stundas


    Sākot no  10 gadu vecuma līdz pieaugušam

Programmas izaicinājuma un patstāvības pakāpe  tiek piemērota atbilstoši dalībnieku vecumam.

Misija „Rīgas vārti” – tas ir aktivitāšu kopums, kas ļauj dalībniekam nedaudz iejusties improvizētā karavīra lomā. Dienas pirmajā pusē dalībnieki dodas uz apmācību: piedalās nodarbībās, kur iegūtās āra dzīves, vēstures , militārās zināšanas un prasmes  būs jāpielieto praksē pēcpusdien - tad , kad dalībniekiem būs jātiek galā ar dažādiem uzdevumiem un šķēršļu trasi. Viss laiks tiek pavadīts ārpus telpas, jūras tuvumā.

300 EUR/no grupas.

vienas grupas lielums līdz 30 dalībniekiem

Misija Vecrīgā

Vecrīga

3 stundas

No 12 gadu vecuma līdz pieaugušam

  Misija tiek veikta patstāvīgi -  5 – 7 dalībnieku lielās komandās. Katra komanda saņem ~ 25 uzdevumus, kas veicami Vecrīgas teritorijā 2,5 stundu laikā. Uzdevumi saistīti ar fotoorientēšanos, komunikāciju, informācijas meklēšanu,  dažādu atraktīvu un pirmajā mirklī varbūt neiespējamu uzdevumu pildīšanu, orientēšanos ar karti un Vecrīgas ieraudzīšana citādā veidolā.

5 EUR/no personas, ja grupā ir vairāk par 20 dalībniekiem.

Vai 100 EUR/ no grupas, ja dalībnieku ir mazāk par 20

Apavu stāsti

Jebkura jūsu izvēlēta vieta klātienē, vai attālināti "Zoom" platformā

40 - 60 min.

No 7 gadu vecuma līdz pieaugušam Dažādu vēstures laikaposmu cilvēku apavi var daudz ko pastāstīt ne tikai par cilvēku un tā likteni,kas to valkājis, bet arī par pašu laiku, notikumiem, tradīcijām, ieradumiem. Mūsu apavu kolekcijā ir apavi sākot no cara laika līdz pat 20.gs. 70. gadiem. vairāk kā 30 apavu pāri, kur katram no tiem ir savs stāsts. Ja gribat tos dzirdēt, uzaiciniet mūs ciemos - gan klātienē, gan "Zoom" platformā. 

Šīs nodarbības iespēja realizēt iniciatīvas “Latvijas skolas soma ” ietvaros.

3 EUR/no personas par 1 mācību stundu (Zoom)

vai 100 EUR no grupas klātienē  


Iespēja aktivitāti realizēt vairāku klašu grupai

Vienas dienas pārgājiens

 Mangaļsalas fortifikācijas - jūras piekraste - Mangaļsalas mols

3 - 4 stundas

No 8 gadu vecuma

līdz pieaugušiem

Maršruta garums ~ 6 - 8 km. Grupai instruktoru vadībā būs iespēja iepazīties ar Mangalsalas fortifikāciju vēsturi, apskatīt, kas no tā ir saglabājies līdz mūsdienām. Veikt dažādus izaicinošus uzdevumus. Ceļš vedīs gan caur mežu, gan jūras piekrasti. Pa ceļam grupa veiks arī    dažādus āra dzīves un sadarbības uzdevumus. Tā ir diena, kuru varat pavadīt gan daudz staigājot, gan uzzinot jaunu informāciju, pētot, aktīvi iesaistoties, esot jūras tuvumā.


300 EUR/ no grupas, 

vienas grupas lielums līdz 35 dalībniekiem.

Cenā neietilpst dalībnieku ceļa un ēdināšanas izmaksas.

Divu vai vairāku dienu piedzīvojums klasei vai grupai

Kuldīga,

Priežkalni

sākot no 18 stundām


Maijs līdz septembris

No 10 gadu vecuma

Piedāvājam klasei vai grupai doties vairāku dienu piedzīvojumā uz Kuldīgas pusi.

 Pasākuma plānā ietilpst:

1. Misija Kuldīgā (dažādi uzdevumi, kas dalībniekiem grupās jāveic Kuldīgas pilsētā - tā azartiskā un aizraujošā veidā iepazīstoties ar pilsētas interesantākajām vietām).

2.Tālāk doties uz āra dzīves nometni Kuldīgas nov., Padures pag., Priežkalnos - grupai varam piedāvāt visdažādākās āra dzīves aktivitātes, spēles, uzdevumus, orientēšanos ārpus pilsētas, kā arī,protams, nakšņošanu ārā lielās teltīs, ugunskurā gatavotu ēdienu, krēslas uzdevumus, u.t.t.

50 EUR no personas par 2 dienu pasākumu , ja grupā ir vairāk par 20 dalībniekiem.

Vai 500 EUR/ no grupas par dienu, ja dalībnieku ir mazāk par 20.

Cenā neietilpst dalībnieku ceļa un ēdināšanas  izmaksas.

Varam nodrošināt dalībnieku ēdināšanu (papildus 8 eur dienā par 3 ēdienreizēm), bet transports jāgādā pašiem

Pieteikties pasākumam!

Ziņa ir nosūtīta